Vouvray saraplari


 


» Daha fazla bilgi edinin...

 


» Daha fazla bilgi edinin...
 
VOUVRAY.

Vouvray the Indre bir idare-et-Orta Fransa Loire Departmani.

The Loire Valley, Fransa en uzun nehri çevreleyen ve klasik sarap bölgenin en appellations kapsar. Yakin ve dogu kenari Turlar kenti, ve dogu sadece yalan, Vouvray kentinde. Vouvray zamanda beyaz chenin bos sarap, aptly "adli taniniyor Vouvray". Bu saraplar için chenin bos üzüm% 100 yapilir.


Ve Turlar dogusunda Vouvray ve Fransizca komünyon kimden Saraplar ve Chenin Blanc üzüm gelen biçemleri gibi genis bir yapilir. The Loire olarak vintages yüksek, ancak degiskendir Vouvray üretmek için en iyi yil içinde ve sik çok uzun beyaz saraplar yasadik.

There is the Loire of TOURAINE district düstügünde bu ad, yedi townships bulunmaktadir. Ancak manastir centureis için sarap bu sefer önce çalistigi Vouvray ad sadece 1936 yilinda, olusturuldu. Sadece chenin bos denir, dünyanin diger bölgelerinde oldugu chenin Blanc saraplari unutmayin.


Vouvray Mousseux AOC ve Vouvray Petillant AOC iki Methode CHAMPENOISE üzerinden yapilmaktadir
"Vouvray - ünlü beyaz Touraine, sadece Chenin Blanc, the Loire Valley sekiz belediye alaninda hemen Turlar üretilen dogusunda: Vouvray, ROCHECORBON, Vernou, Sainte Radegonde, Chançay, NOIZAY, Reugny ve Parcay bir parçasi - Meslay. Vouvray bu seçkin ve bodrum tedavi bagli olarak degisebilir. Bu tatli, çok () ve hafif mayhos veya yogun sn renk ve kuru meyve ve halbtrocken (yarim olabilir sn) veya tam bir Sauternes gibi altin ve moelleux (tatli), o, istah parlak ve piril piril () de petillant - en çok köpük (mousseux) ve sonra da Fransa en iyi bayrakli saraplari arasinda yer aliyor. Birlikte, St 100.000 ve daha fazla üretiliyor ve çok iyi bir sarap çok dikkatle ele alinmasi için türü ve üreticisi üzerindeki etiket yok. Olarak Vouvray Marc Bredif, Poniatowski, Huet, Jarry, Chateau Montcontour ve önde gelen üreticileri"

Vouvray () sn, kapali kuru (tendre), yari kuru tatli (yarim sn), tatli (moelleux), bayrakli (pétillant)

Vouvray güçlü terroir veya topragin kompozisyonu ile bu süre (sert kil) toprak perruches yapilan mineraller daha tadi olabilir ve üzüm Bu kil toprak bir meyveli lezzet dogru egilimi olabilir inç, büyüdü ise etkilenebilir. Vouvray genellikle genç, siseleme 6 ay içinde, bir üzüm seçilmis olan 3 yil yaklasik sarhos oldugunu. Ancak, Vouvray güzel yil mükemmel durumda 100 yil kadar sürmesi bilinmektedir.

"Vouvray, Loire, üzüm baglari ve yamaca".
En iyisi beyaz sarap üretim için, some of the best in France puan arasinda bilinmektedir.

Vouvray bir tatli ama kuru lezzet yine orada büyüdü tarafindan etkilenen dogru meyilli. Tipik tatlar limon, meyve ve mineraller içerir. Bazi VOUVRAY saraplari elma ve armut ve tatlar var. Vouvray en zengin stil moelleux denir. Moelleux daha saf altin rengi olarak, egilimi ve bal, karamel ve Kuru erik ve aromalar bulunmaktadir.

Coordonnées :


Vouvray ile çok iyi, kabuklu deniz, lobsters, karides gider ve deniz ürünleri. Çevresinde 47F at sarhos olmali - sadece buzdolabi sicakligi daha sicak yani. Vouvray genellikle kendi sürüm 2 yil içinde sarhos oldugu.