Vouvray wines


 


» Precítajte si viac...

 


» Precítajte si viac...
 
VOUVRAY.

VOUVRAY je obec v Indre-et-Loire oddelenia v strednej Francúzsku.

The Loire Valley obklopuje najdlhšia rieka vo Francúzsku, a zahrna väcšinu názvov v každom klasického vína regiónu. Blízko jeho východnom okraji leží mesta Tours, a práve na jeho východ, mesto VOUVRAY. VOUVRAY je známy svojou Chenin blanc biele víno, vhodne pomenovaný "VOUVRAY". Tieto vína sú vyrobené zo 100% Chenin blanc muštovými.


Vína z francúzskej obce VOUVRAY východne od výlety sú vyrábané v širokej škále štýlov od Chenin Blanc muštovými. Rocníkov v Loire sú velmi variabilné, ale v najlepších rokoch VOUVRAY môžu produkovat štýlové a velmi dlho žil-biele vína.

K dispozícii je sedem obcí v tejto appellation, ktorý patrí do TOURAINE okresu Loira. V VOUVRAY appellation teprve vytvorená v roku 1936, aj ked pracoval kláštory s vínom pre centureis pred uplynutím tejto lehoty. Všimnite si, že Chenin blanc vín v iných castiach sveta, sa nazývajú iba Chenin blanc.


VOUVRAY Mousseux AOC a VOUVRAY pétillant AOC sú realizované prostredníctvom méthode CHAMPENOIS
"VOUVRAY - vychýrené biele Touraine, a to výlucne z Chenin Blanc, v oblasti osem obcí v údolí Loiry bezprostredne východne Prehliadka vyrobené: VOUVRAY, ROCHECORBON, VERNOU, Sainte Radegonde, Chancay, NOIZAY, Reugny a cast Parcay - Meslay. VOUVRAY môžu líšit v závislosti od rocníka a sklepní ošetrenie. Môže byt ovocný, velmi suché (sec) a mierne kyslé alebo intenzívnu farbu, ovocia a halbtrocken (demi-sec), alebo plnej, zlaté a moelleux (sladká) ako Sauternes, môže svetlé, chutný a šumivé (pétillant), ale aj - najcastejšie-penové (mousseux), a potom sa medzi najlepšie šumivé vína z Francúzska. Spolocne u svätého 100000 a viac, sú vyrobené, a je velmi dobre urobit na štítku na druhu vína a jeho výrobcu, ktoré je potrebné zvážit velmi pozorne. Vzhladom k tomu, že poprední výrobcovia Marc Bredif, Poniatowski, Huet, Jarre, zámok Montcontour sa v VOUVRAY"

VOUVRAY suché (sec), volno-dry (tendre), semi-sweet (demi-sec), sladké (moelleux), šumivé (pétillant)

VOUVRAY môžu byt silne ovplyvnené tým terroir, ani zloženie pôdy sa pestuje hroznovej palce Tí z ílovitej pôdy by mohla smerovat k ovocnú príchut, kým tie, ktoré sa uskutocnili na perruches (pazourkovitý hliny) pôdy mohli ochutnat viac minerálov. VOUVRAY zvycajne opitý mladý, do 6 mesiacov od dátumu plnenia, okolo 3 rokov od momentu, ked sa hrozno. Avšak pokuty rokov VOUVRAY bolo známe, že trvat až 100 rokov vo vynikajúcom stave.

"VOUVRAY, Loire, vinice a svahy".
Je známy pre svoju výrobu bielych vín, u niektorých z najlepšie hodnotené vo Francúzsku.

VOUVRAY smeruje sladkú chut, ale suché, opät postihnutých, kde sa pestuje. Typické sú príchutiach citron, ovocie, a minerálov. Urcité vína majú VOUVRAY príchutiach jablk a hrušiek. Bohatší štýl VOUVRAY sa nazýva moelleux. Moelleux býva viac cistého zlata farba, a má príchutami medu, karamelu a sušených sliviek.

Coordonnées :


VOUVRAY jede velmi dobre, s mäkkýšov, homáre, krevety a morské plody. Malo by byt opitý okolo 47F - tj len teplejšie ako chladnicka teplotu. VOUVRAY je zvycajne opilý do 2 rokov odo dna jej vydania.