VOUVRAY vína» Prectete si více...

 


» Prectete si více...
 
VOUVRAY.

VOUVRAY je obec v Indre-et-Loire oddelení ve strední Francii.

The Loire Valley obklopuje nejdelší reka ve Francii, a zahrnuje vetšinu názvu v každém klasického vína regionu. Blízko jeho východním okraji leží mesta Tours, a práve na jeho východ, mesto VOUVRAY. VOUVRAY je známý svou Chenin blanc bílé víno, príhodne pojmenovaný "VOUVRAY". Tato vína jsou vyrobeny ze 100% Chenin blanc moštovými.


Vína z francouzské obce VOUVRAY na východ od výlety jsou vyrábeny v široké škále stylu od Chenin Blanc moštovými. Rocníku v Loire jsou velmi variabilní, ale v nejlepších letech VOUVRAY mohou produkovat stylové a velmi dlouho žil-bílá vína.

K dispozici je sedm obcí v této appellation, který spadá do TOURAINE okresu Loira. V VOUVRAY appellation teprve vytvorena v roce 1936, i když pracoval kláštery s vínem pro centureis pred uplynutím této lhuty. Všimnete si, že Chenin blanc vín v jiných cástech sveta, se nazývají pouze Chenin blanc.


VOUVRAY Mousseux AOC a VOUVRAY pétillant AOC jsou realizovány prostrednictvím méthode CHAMPENOISE
"VOUVRAY - proslulé bílé Touraine, a to výhradne z Chenin Blanc, v oblasti osm obcí v údolí Loiry bezprostredne východne Prohlídka vyrobené: VOUVRAY, ROCHECORBON, VERNOU, Sainte Radegonde, Chancay, NOIZAY, Reugny a cást Parcay - Meslay. VOUVRAY mohou lišit v závislosti na rocníku a sklepní ošetrení. Muže být ovocný, velmi suché (sec) a mírne kyselé ci intenzivní barvu, ovoce a halbtrocken (demi-sec), nebo plné, zlaté a moelleux (sladká) jako Sauternes, muže svetlé, chutný a šumivé (pétillant), ale také - nejcasteji-penotvorná (mousseux), a pak se mezi nejlepší šumivá vína z Francie. Spolecne u svatého 100000 a více, jsou vyrobeny, a je velmi dobre udelat na štítku na druhu vína a jeho výrobce, které je treba zvážit velmi peclive. Vzhledem k tomu, že prední výrobci Marc Bredif, Poniatowski, Huet, Jarry, zámek Montcontour se v VOUVRAY"

VOUVRAY suchá (sec), volno-dry (tendre), semi-sweet (demi-sec), sladké (moelleux), šumivé (pétillant)

VOUVRAY mohou být silne ovlivneny tím terroir, ani složení pudy se pestuje hroznové palce Ti z jílovité pudy by mohla smerovat k ovocnou príchut, zatímco ty, které se uskutecnily na perruches (pazourkovitý hlíny) pudy mohli ochutnat více minerálu. VOUVRAY obvykle opilý mladý, do 6 mesícu ode dne plnení, kolem 3 let od okamžiku, kdy jsou hrozny sklizeny. Nicméne pokuty let VOUVRAY bylo známo, že trvat až 100 let ve vynikajícím stavu.

"VOUVRAY, Loire, vinice a svahy".
Je známý pro svou výrobu bílých vín, u nekterých z nejlépe hodnocené ve Francii.

VOUVRAY smeruje sladkou chut, ale suché, opet postižené, kde se pestuje. Typické jsou príchutích citron, ovoce, a minerálu. Nekterá vína mají VOUVRAY príchutích jablek a hrušek. Bohatší styl VOUVRAY se nazývá moelleux. Moelleux bývá více cistého zlata barva, a má príchutemi medu, karamelu a sušených švestek.

Coordonnées :


VOUVRAY jede velmi dobre, s mekkýšu, humri, krevety a morské plody. Melo by být opilý kolem 47F - tj. jen teplejší než lednicka teplotu. VOUVRAY je obvykle opilý do 2 let ode dne jejího vydání.